Kupując sejf, co nierzadko jest sporym wydatkiem, jesteśmy pewni, że nasze wartości są od tej chwili zabezpieczone. Ale czy na pewno? Niestety, informacja o posiadaniu sejfu, lotem błyskawicy, przedostanie się do postronnych osób.

W filmach bardzo często sejf możemy znaleźć pod wiszącym na ścianie obrazem, w dawnych pałacach i zamkach ogromną popularnością cieszyły się ukryte pokoje i drzwi pojawiające się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, przypominające współczesne pannic room, niestety przy obecnych metrażach nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Dla bezpieczeństwa zawsze możemy kupić 2 sejfy, by zdywersyfikować ryzyko kradzieży. Możemy też zainwestować w Sesamtresor.

Czym jest Sesamtresor?

Sesamtresor to sejf z podwójnym wnętrzem.

Nawet, jeśli włamywacz sforsuje drzwi, będzie przekonany, że właśnie dostał się do naszego sejfu i okradł nas z kosztowności i ważnych dokumentów. Tymczasem dostał się zaledwie do pierwszej komory, za nią znajdują się inne nie widoczne dla osób postronnych, ale też innych domowników skarby, które właściciel sejfu ukrył.

Rozmieszczenie komór, ich układ jest przygotowywany na indywidualne zamówienie dla klientów Metalkas. Należy pamiętać by taką inwestycję przemyśleć już na etapie budowy domu lub gruntownego remontu.

INNE ARTYKUŁY

8 powodów, dla których warto mieć sejf.

Jaki sejf wybrać? Model wolnostojący czy ścienny?